Home > Uudised > Lahmuse pääses ühendava korvpalli lõppturniirile Itaalias

Kolmapäeval, 2. juunil toimus Abja Spordi-ja Tervisekeskuses Eriolümpia ühendav korvpalliturniir. Viie võistkonna vahel selgitati välja sügisel lõppturniirile Itaaliasse pääseja. Emotsioonid pääsesid valla Lahmuse kooli korvpalluritelt, kui nemad loosiga edasipääsemise teada said.
„Selline treening- ja võistlusmudel soosib koostööd ja sotsiaalset suhtlust. See on hea koostöövorm erinevate alade praktiseerimiseks,“ selgitas Eriolümpia korvpalli koordinaator Kuuno Tiitus.
Turniiri korraldamisega tehti koostööd Eesti Korvpalliliiduga, kes pani omaltpoolt Itaaliaase pääsevale võistkonnale välja auhinnaks kohtumise Eesti koondise mängijatega novembris toimuva treeninglaagri ja MM-kvalifikatsioonimängude akna raames.
“Peame oluliseks, et sport ja korvpall oleks võimalikult laia kandepinnaga ning võimaluse korvpalli mängimiseks oleks kõigil. Seetõttu oleme otsustanud anda oma mõõduka panuse Eriolümpia korvpalli tegevustesse. Ühendav korvpall võiks olla klubide üks lisategevus. näen siin korvpallile võimalust,” sõnas Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi.
Projekti käigus on toimunud koostööseminar Soome Eriolümpia ja Soome Korvpalliliiduga. Võistkonna treeneritena on kaasatud mitmed tuntud korvpallitreenerid nagu Jaak Jalakas, Jano Kunts.