Home > Meie organisatsioon

Kes me oleme?

 

Eriolümpia on maailma suurim spordiorganisatsioon intellektipuudega inimestele. Aastast 1989 on Eesti Eriolümpia ülemaailmse organisatsiooni Special Olympics täieõiguslik liige.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAAlates 2010. aastast koordineerib ja juhib Eestis eriolümpia tegevusi EO Eesti Ühendus. Meie ühendusse kuulub 1800 sportlast üle kogu Eesti.
Ühenduse eesmärgiks on aidata kaasa Eesti intellekti- ja liitpuuetega inimeste kehakultuuri- ja sporditegevuse edendamisele ning arendamisele.
Alates 2012. a korraldatakse koostöös Eesti Politsei- ja Piirivalveametiga ülemaailmselt tuntud Eriolümpia Tõrvikujooksu.

Meie tegevuseks on aastaringne erinevate spordivõistluste korraldamine intellekti-puudega inimestele. See annab neile jõukohase võimaluse areneda füüsiliselt, nautida liikumist, tunda rõõmu, saada kogemusi ja eduelamust ning kohtuda sõpradega.

 

Kes on meie sportlased?

 

DSC_7078Meie sportlased on lapsed, noored ja täiskasvanud Eesti lasteaedadest, koolidest, hoolekandeasutustest ja päevakeskustest. Läbi Eriolümpia avastavad nad endas uusi võimeid, nende maailm on avatud uutele kogemustele ja võimalustele. Eduelamus toob neisse juurde enesekindlust ja nad tunnevad rõõmu vähimagi õnnestumise üle. Eriolümpia on sportlaste jaoks leidnud koha nende südames ja hinges!

Spordialad (liikumistegevused), millega meie ühenduses tegeletakse: kergejõustik, ilu- ja sportvõimlemine, ujumine, murdmaasuusatamine, bowling, bocce, jalgpall, korvpall, sulgpall, rahvastepall, matkamine, saalihoki, lauatennis, liikumisaktiivsus, judo, avaveeujumine, triatlon.