Home > Terve sportlase programm

Eriolümpia “Terve sportlase programm”

Programmi eesmärk on aidata eriolümpia sportlastel hoida ja parandada oma tervist ning sportlikku vormi. Tõstetakse võimet treenida ja võistelda nii eriolümpia võistlustel kui ka paremini hakkama saada tavaelus.

Terve sportlase programmid:

Special Olympics-Lions Clubs International Opening Eyes® (1991) – silmauuring

Special Olympics Special Smiles® (1992) – eriline naeratus

Special Olympics FUNfitness (1999) – lõbus fitness

Special Olympics Healthy Hearing (2000) – tervislik kuulmine

Special Olympics Strong Minds – tugev meel

Special Olympics Health Promotion (2001) – terviseedendus

Special Olympics Fit Feet (2003) – terved jalad

Terviseuuringuid tehakse eri paigus erinevates riikides. See on osa maailmamängudest ja eriüritustest. Uuringud on sportlastele tasuta ning rahvusvaheline katusorganisatsioon Special Olympics International on koolitanud juba üle 1000 vastava spetsialisti.

Eestis tegime talimängude raames esimesed terviseuuringud juba 2012. a talimängudel. Alates 2017 on Eestis ametlikult FUNfitnessi programm ja meie kliiniline direktor on Lii Laanoja. Füsioterapeudid koos vabatahtlikega mõõdavad sportlaste painduvust, funktsionaalset jõudu, tasakaalu ja aeroobset võimekust. Tähtis osa on vestlemine sportlaste ja treeneritega, et anda tagasisidet, kuidas turvaliselt treenida ja saavutada paremaid tulemusi. Sportlasi ja saatjaid nõustatakse, kuidas vähendada vigastuste riski. Iga sportlane saab pärast uuringut just talle sobiva harjutusprogrammi, mida iseseisvalt või koos juhendajaga kodus harjutada.

Inglise keelne lisainfo: https://resources.specialolympics.org/health/healthy-athletes-system