Home > Uudised > “Emotsioon läbi erinevate tegevuste” Leedus

2.-3. mail toimus Leedus Kaunases põnev rahvusvaheline projekt “Emotsioon läbi spordi, toidu, tantsu ja ehitusoskuste”.

Eesti Eriolümpia sportlased osalesid kõikides kategooriates. Võistlejaid oli lisaks eestlastele Lätist, Ukrainast ja Leedu erinevatest asutustest. Esimesel päeval toimus jalgpalliturniir, seekord oli eripäraks see, et divisioneerimist ei toimunud ja meie meeskond võitles treener Taiga Lauri juhendamisel välja väga tubli 4. koha. Teise päeva hommikul olid võistlustules toiduvalmistajad ja ehitusmeistrid. Toiduvalmistajatele anti ette “saladuslik toidukarp”, mille komponentidest nad pidid valmistama 2 ühtemoodi salatit.

Spordidirektor Siretil, kelle üheks hobidest on ka kokandus, õnnestus olla toiduvalmistajate žüriis. Hindeid pandi kokku seitsmes erinevas kategoorias. Kõik osalejad olid väga tasavägised ja Eesti tiim andis endast parima ning sai 5. koha. Meie kõige suurem positiivne üllatus oli Eesti ehitusmeistrite võit. Kuna meil otseselt õppinud ehitajaid kaasas polnud, siis julgustati ikkagi konkursil osalema, sest konkursi tingimusi oli muudetud ja müüriladumise asemel sai oma oskusi näidata maalritöös.

Kaks jalgpallurit võtsidki väljakutse vastu ja nende teos “Kassisilm” tunnistati parimaks maalritööks. Teise päeva lõpetas tantsukonkurss. Valga Jaanikese Kooli tantsijad esitasid 3 kohustuslikku tantsu: 2 neist olid meie mehised rahvatantsud ja 1 kreeka päritolu tants. Poisid olid väga tublid ja oma särava esitusega saavutasid 2. koha. Tantsijaid saatis Vadim Šemeljov.

Kõiki osalejaid premeeriti osavõtumedalitega, lisaks said teise medali esikolmikusse tulnud võistlejad. Oli põnev emotsioone täis ettevõtmine.

Aitäh kõikidele, kes Eesti delegatsiooni kuulusid! Samuti suur tänu meie bussijuht Toivole, kes meie tegemistele suure innuga kaasa elas ja toetas!