Home > Uudised > Võimalik liituda sportvõimlemise treeningutega

Lilian Täht on 2024. aastast uus Põhja-Eesti Erasmuse Terviseprojekti “Tervislik eluviis koolides” projektijuht

Alates 4. veebruarist alustavad Rakvere spordihoones (Kastani puiestee 12) Eesti Eriolümpia Ühenduse kaasavad sportvõimlemise treeningud.

Treeningud on tasuta ja neid finantseeritakse Erasmuse programmist „Kaasav tervislik eluviis koolides“.

Treeningud hakkavad toimuma pühapäeviti kl 16.30-17.55. Kl 16.30-17.00 teeme soojendust, arendame jõudu ja painduvust 2. korruse poksisaalis. Kl 17.00-17.55 tegeleme maneežis sportvõimlemisega. Treeningus osalevad nii lihtsustatud õppekaval õppivad lapsed kui riiklikul õppekaval õppivad lapsed. Esialgu ootame registreerimiskirju intellektipuudega koolilaste vanematelt, kes soovivad, et nende laps osaleks sportvõimlemise treeningus. Eelkõige ootame Rakvere lapsi, aga oodatud on ka kaugemate piirkondade lapsed, kellel on võimalik pühapäeviti Rakveres treeningutel käia. Treeningud toimuvad 1x nädalas veebruarist kuni detsembrini (v.a juuni, juuli, august).

Armsad klassiõpetajad ja kehalise kasvatuse õpetajad, kes teavad, et nende õpilased õpivad lihtsustatud õppekaval, palun andke sellisest võimalusest oma lapsevanematele teada. Kokku saab programmis osaleda 4-8 intellektipuudega koolilast. Oodatud on nii poisid kui tüdrukud. Palun osalussoovist anda teada esimesel võimalusel meiliaadressil lilian@eeo.ee.

Palun kirjutada osaleda sooviva intellektipuudega koolilapse nimi, vanus, lapsevanema/hooldaja meiliaadress ja telefoninumber. Olete programmi registreeritud, kui olete saanud vastavasisulise kirja pärast registreerimist. Küsimuste korral võib helistada 5029437.

Lähemalt saab projektist lugeda siit: https://eeo.ee/projekt-kaasav-tervislik-eluviis-koolides/

Samuti Facebooki lehelt Kaasav tervislik eluviis koolides – Erasmus projekt. Pildil Eriolümpia sportlane Kristjan Känna, kes käis sportvõimlemisega maailmamängudel Belgias ja Araabia Ühendemiraatides ja tuli koju 7+3 medaliga.