Home > Uudised > Uudiseid maailmamängudelt

Eesti võitis eriolümpial esimesed medalid!

20.märtsil said eestlased Ramsaus toimunud suusavõistlustel oma esimese medali. Kaarina Igo Vaeküla koolist võitis 5 km vabatehnika suusatamises hõbemedali. „Sõit oli raske, rada oli pehme, aga Kaarina andis endast parima ja raja ääres ergutati kõiki sportlasi võrdselt- see andis jõudu,”rõõmustas eriolümpia spordidirektor Siret Kruk sportlase edu üle. Michael Tarankov sai samal distantsil viienda koha.

21.märtsil tuli medalilisa 1 km vabatehnika suusatamises. Hanti Sep (Vaeküla kool) sai kulla, Grete Soolo (Lahmuse kool) hõbeda ja Laura Viidemann (Kosejõe kool) pronksi. Samal distantsil jäid Artur Pool ja Karolyna Prohorenko neljandaks ning Ain Põder sai 5.koha. Grete ja Laura võistlesid samas divisjonis, kõik teised erinevates.

Grazis toimuvatel saalihoki võistlustel mängib Eesti meeskond tugevuselt teises divisjonis. Alagrupimängudes on võetud kaks võitu ning kolmel korral on tuntud ka kaotusekibedust. Võidetud on Sveitsi 2. meeskonda 9:1 ja Horvaatiat 10:1, kaotused on tulnud Lätile 3:7, Rootsile 10:2 ja Taanile 4:2. Enne finaalmänge toimub veel üks divisjoneerimine, kus tasemed ühtlustatakse ning seejärel algavad juba kohamängud.

Tiina Möll

EO Eesti Ühendus, delegatsiooni juht

5257624

Fotol Grete Soolo, Hanti Sep ja Laura Viidemann

Foto: Maria Reiljan