Home > Uudised > Ühendava saalihoki turniir Tartus

Eriolümpia Eesti Ühendus korraldas 16. novembril 2017 Tartus Eesti Maaülikooli spordihoones esimese ühendava saalihoki turniiri Eestis. Turniiril osales seitse võistkonda, eriolümpia liikmesasutustele olid kaasatud partneritena lapsevanemad ning mitmed koolid.

Ühendav sport on ülemaailme suund, kus intellektipuudega inimesed kaasatakse sporti koos tavaliste noortega. Projektijuhid Lii Laanoja ning Meelike Terasmaa hindavad ühendava saalihoki projekti oluliseks, sest see pakub sportlikku väljundit nii eriolümpia sportlastele kui ka nende partneritele. Olulise lisaväärtusena toob Laanoja välja meeskonnatöö ja sotsiaalsete oskuste arenemise ning annab sportlastele võimaluse tunda end väärtusliku ühiskonna liikmena. Terasmaa lisab: “Saalihoki on lihtne ja lõbus spordiala, mis sobib harrastamiseks erineva arengutasemega inimestele ning on seetõttu ühendava spordina rohkem kui sobilik.”

Kõrgeimas divisjonis pälvis esikoha Järvamaa ühendava saalihoki võistkond. II divisjonis saavutas esikoha Valga Jaanikese kooli ning Valga Põhikooli ühendvõistkond.

 Foto: Renee Kütisaar