Home > Uudised > Ühendav korvpalliturniir Leedus

17.-19.06 toimus Leedus Druskininkai linnas Euroopa noorte ühendav korvpalliturniir.Turniiril osalesid Eesti, Poola, Bulgaaria, Küprose, Türkmenistani, Leedu, Läti ja Montenegro võistkonnad.

Võistlusi alustati divisioneerimisega, kus Eesti koondis mängis kolm kohtumist. Esimeses mängus Bulgaaria vastu saavutasid meie poisid kindla 26 : 5 võidu. Teine mäng Türkmenistani vastu oli juba tunduvalt tasavägisem, aga ka see õnnestus Eestil võita. Tulemuseks 16 : 13. Viimases divisioneerimise mängus läksime vastamisi Poola meeskonnaga. Selles kohtumises tuli meil vastu võtta 16 : 18 kaotus. Pärast esmaseid mänge paigutati meeskonnad kahte gruppi. Eesti vastasteks tugevamas grupis olid Poola, Leedu ja Türkmenistan.

Avamine algas traditsioonilise tõrvikujooksuga. Sportlastega koos osalesid jooksul ka Druskininkai linna politseinikud. Üheskoos süüdati mängude tuli. Pärast avakõnesid esines Vilniuse võimlemisklubi “Skrydis” ühendav grupp oma tantsukavadega. Tseremoonia järel alustati kohe võistlusmängudega. Eesti esimene vastane oli Poola, kellele me olime eelmisel korral napilt alla jäänud. Sel korral saime väga vajaliku 42 : 39 võidu. Teises kohtumises Leedu meeskonna vastu tuli vastu võtta 43 : 53 kaotus. Finaalikoha kindlustamiseks vajas meie meeskond viimases grupikohtumises kindlasti võitu. Häälestatus ja ettevalmistus mänguks Türkmenistani vastu oli väga hea ja tulemuseks kindel 40 : 22 võit, mis tagas meile koha finaalis.

Enne finaalmänge toimus ka viske- ja triblamisvõistlus, kus osales igast riigist kolm sportlast ja üks partnersportlane. Meie sportlased Ragnar Orehhov, Janar Reemets ja Remi Kasuk ning partner Aleksander Ansip saavutasid osavusvõistlusel kokkuvõttes 1. koha.

Finaalmängu algus Leedu vastu oli meie jaoks kohe kurjakuulutav, sest Hanti Sep ja Remi Kasuk said vigastada ja vastasmeeskonna tabavatele kaugvisetele meil midagi vastu panna polnud. Alates teisest veerandajast läksid võõrustajad pikalt ette ja tuligi tunnistada, et Leedu on väga tugev korvpallimaa. Tulemuseks 31 : 62 kaotus ning väga hea 2. koht tugevamas grupis.

Peatreener Aivar Juuse võttis kogu turniiri kokku : “Kindlasti said poisid juurde väga vajaliku võistluskogemuse. Leidsid endale uusi sõpru ja said juurde eneseusku. Võistkonna ühtsus ja distsipliin kasvasid iga mänguga ja saime väga hea tulemuse kokkuvõttes. Kindlasti teeb heameelt ka osavusvõistlusel osalenud poiste esikoht”.

A-grupi lõplik järjestus:
1. Eriolümpia Leedu
2. Eriolümpia Eesti
3. Eriolümpia Poola
4. Eriolümpia Türkmenistan

B-grupi lõplik järjestus:
1. Eriolümpia Läti
2. Eriolümpia Küpros
3. Eriolümpia Bulgaaria
4. Eriolümpia Montenegro

Eesti koondise koosseis: Andre Avsjukevits, Ragnar Orehhov, Hanti Sep, Remi Kasuk ja Janar Reemets ning partnersportlased Jarek Pilt, Aleksander Ansip ja Romio Tikka.Meeskonna peatreener: Aivar Juuse

Delegatsiooni juht: Rain Tölpus
Fotod: Rain Tölpus