Home > Uudised > Ühendav jalgpalliturniir “Lithuanica cup”

25.-28. juunini toimub Kaunases ühendav jalgpalliturniir, kus koos mängivad eriolümpia sportlased ja partnerid e. tavasportlased.

Eesti esindusmeeskonda kuuluvad: Siim Zirul, Artjom Vassiljev, Jürgen Leman, Mel Andris Paavel, Margus Karulin ja partnersportlased Erik Hermaküla, Kristjan Kruk, Ergo Hünerson ning Koit Krusberg. Meeskonna treener on eriolümpia jalgpallikoordinaator ja Viljandi JK Tulevik treener Rain Tölpus. Delegatsiooni juht on Siret Kruk. Divisioneerimisel kohtuti Aserbaidžaani ja Kasahstani meeskonnaga ning esimest võideti 2:0, teist 3:0. Divisioneerimise tulemusena oleme samas divisjonis Taani , Aserbaidžaani ja Kasahstani meeskondadega. Mängus Taani vastu võitsime väga tasavägises mängus 2:1, väravad lõid Jürgen Leman ja Mel Andris Paavel. Väikse vahepalana oli võimalik kolmel mängijal osaleda ka slaalomitriblamises, kus Erik Hermaküla saavutas 30 võistleja seas III koha. Teine võistluspäev algas kohtumisega Kasahstani meeskonna vastu. Mäng võideti 4:0, väravad lõid Jürgen Leman, Mel Andris Paavel, Artjom Vassiljev ja Erik Hermaküla. Kohtumises aseritega enam nii hästi ei läinud kui divisioneerimisel ja seekord pidime tunnistama vastaste paremust 2:0. Täna toimus ka individuaalvõistlus penaltite löömises, kus meie meeskonnast osales 2 mängijat. Samuti sai individuaalselt võistelda täpsuslöökides väravale, kus meie meeskonnast osales 4 mängijat. Suurepärase tulemuse tegi Kristjan Kruk, kes saavutas 32 mängija seas I koha.
28. juunil kohtuti finaalmängus taas Aserbaidžaaniga. Meeskond oli täis võitlusvaimu ja mängu asuti juhtima Erik Hermaküla löödud väravast 1:0. Sellise seisuga lõppeski I poolaeg. Teisel poolajal lõi Kristjan Kruk teise värava. Vastased andsid samuti endast parima ja vastasid omakorda väravaga. Pingeline mäng lõppes 2:1 meie võiduga. Õnnitleme kogu meeskonda ja treener Rain Tölpust!

Videomeenutus turniirist (filmis Hannes Hermaküla)

LINK