Home > Uudised > Treenerite seminar Narva-Jõesuus

10. – 11. juunil toimus Narva-Jõesuus iga-aastane Eriolümpia treenerite seminar, mis tõi kokku üle 40 osaleja üle Eesti. Kahepäevane programm hõlmas väga huvitavaid ettekandeid ja kohtumisi.

Esimese esinejana astus üles laulja, kitarrist, endine poliitik, ajakirjanik ja kirjanik Mihkel Raud, kes pidas meile inspireeriva motivatsioonikoolituse. Samuti jagas ta häid nippe ja enda kogemust, kuidas elada elu võimalikult täisväärtuslikuna, vältides muretsemist, mitte liigselt hoolida teiste inimeste arvamusest ning treenides ka enda mõttemaailma.

Vahepalana tuletasime ka meelde, mis võimalused on tutvuda rikkaliku eriolümpia peakontori poolt loodud veebimaterjalide koguga, millised on täiendõppe võimalused ning kuidas neid igapäevases töös rakendada.

Järgmisena astus üles toitumisterapeut, kokk ja elamuskoolitaja Triin Muiste, kes pidas ettekande teemal “Kuidas toituda nii, et elada üle 100 aasta”. Rääkisime toitumise põhitõdedest ning tuletasime meelde peamised toitumise meelespead, millest on soovitatud iga päev lähtuda. Ühise diskussiooni ja rohkete küsimuste tulemusena saime selguse nii mõnelegi müüdile.

Päeva lõpetuseks tegid toredad noored Triinu Rooni ja Margret Zimmermann sissejuhatuse orienteerumise maailma, mille järel panime oskused proovile ka nende ettevalmistatud orienteerumisrajal. Narva-Jõesuusse peidetud 17 orienteerumispunkti tekitasid pea kõigis sportliku hasardi ja viis meid avastama paikasid, kuhu muidu ei oleks selles kaunis ja üllatavas metsases linnas sattunud. Õhtu lõpetas kauni päikeseloojangu nautimine ja ühine päeva peegeldamine.

Teisel päeval jätkasime ilmateemadel, kui meil oli au kohtuda noore hobiiilmavaatleja, tormiküti ja loodusfotograafi Sünoptik Kairo Kiitsakuga, kes avas meile sünoptikutöö köögipoolt. Põneva ettekande käigus kuulsime lähemalt, kuidas käib ilma prognoosimine ning kuivõrd keerulise ja tänuväärt tööga need inimesed tegelevad. Samuti oli väga huvitav kuulda lugusid ja näha pildi-ja videomaterjali Eestis toimunud ohtlikest ilmanähtustest.

Oleme äärmiselt tänulikud kõigile esinejatele, kes pakkusid kahe päeva jooksul meile vahvaid elamusi ning kõigile osalejatele, kellega oli võimalus neid koos kogeda.