Home > Uudised > Tervisliku toitumise töötuba Haapsalu Viigi koolis

7. detsembril toimus Haapsalu Viigi koolis tervisliku toitumise töötuba. Juhendaja Siiri Põldes andis põhjaliku ja sisuka ülevaate tervislikust toitumisest. Ta rääkis erinevatest toidu-ja toitainetest, miks noore inimese organism vajab mitmekülgset toitu, milline söök hoiab kauem kõhu täis, miks pole organismile kasulikud ilusad erksavärvilised toidud, mida tähendab toiduvärv, milline võiks olla õpilase päevamenüü, et ta suudaks aktiivne püsida terve pika koolipäeva.

Tutvustati kõiki komponente, mida retseptides kasutati. Oli mõnus juhendaja, kellega oli lastel ja täiskasvanutel väga tore koostööd teha.Ta oli mõned asjad juba eelnevalt ettevalmistanud, et lapsed saaksid nautida ja proovida võimalikult palju erinevaid maitseid. Suurteks üllatajateks olid sinimerekarbid, millest polnud enamus lapsi ennem midagi kuulnud. Tore, et noored julgesid neid maitsta ja tagasiside oli ka üllatavalt positiivne. Mõnele maitsesid karbid niivõrd, et sõi neid täitsa mõnuga.

Sellel päeval oli menüüs:Mango-kookose dessert chia seemnetega, kerge värske salat klaasnuudlite ja krevettidega, ahjulõhe aurutatud kinoa ja köögiviljadega, erinevate maitsetega hummused koos tatra snäkkidega, spinati, pirni ja banaani smuuti, vitamiinidest pakatav astelpaju-mee jook.

Laste tagasiside oli väga positiivne. Näiteks: See eilne kokandus oli väga tore. Tegelikult mulle meeldisid need praed. Laud nägi välja nagu ootaks ees suur pidu. See astelpaju jook oli väga hea, aga ta nägi välja nagu apelsinimahl. Pärast oli mul kõht täis, pesin nõud ja läksin koju.Mulle meeldis kokata ja süüa. Kõige rohkem meeldis mulle lõhe ja need salatid. Astelpaju ja mee jook, see oli võrratu. Magustoit oli ka imeline. Sellist toitu võiks olla ka kooli menüüs. Ja kokkamisega seotud projekte võiks rohkem olla. Mulle meeldis kõik!Eilne päev oli väga tore. Mulle meeldis väga see, et sain söögitegemises kaasa lüüa. Enne söögi tegemist pidas meie külaline ühe huvitava loengu tervisliku toitumise kohta. Seda oli hea kuulata. Mulle meeldisid kõik toidud ja joogid. Meil võiks selliseid üritusi rohkem olla.Oli lahe ja sain midagi uut ja huvitavat süüa teha. Süüa teha oli tore ja salat oli üllatavalt okei. Sain proovida huvitavaid asju nagu porgandihummus, mis oli päris hea. See astelpaju-mee jook oli kummaliselt soe ja tundus imelik, aga ei olnud halb.Ma sain teha ise magustoitu ja see tuli päris hästi välja. Kõik söödi ära. Sain retsepti ja tahan seda kodus ka teha.Mulle tavaliselt kala ei maitse. Nüüd sain seda ise teha ja tegelikult on kala täitsa söödav. Hummused oli mulle tundmatud. Tore, kui selliseid kokkamisi oleks meil koolis rohkem.

Selline äge oli meie eilne päev koos tervisliku toidu õpitoaga.
Täname Eriolümpiat selle toreda võimaluse eest!
#IHLGiS#KaasavTervislikEluviisKoolides