Home > Uudised > Sportlasliidrite koolitus lõppes kolmanda osaga

Tartus toimus 6.-7. detsembril Eriolümpia sportlasliidrite koolituse kolmas osa. Kohtusime Tartu linna sporditeenistuse juhi Veljo Lambiga ja rääkisime, mida me me teeme Eriolümpias. Eks ikka sportlased oskavad kõige paremini rääkida, kes nad on ja millised on nende ootused kohalikule omavalitsusele. Saime ikka Tartut kiita ka, sest sealkandis on spordi toetamine päris hea ka puuetega inimesi silmas pidades.

Läbisime juhtimiskoolituse viimase osa, kus Inge ja Heidi Maiberg juhatasid meid enesejuhtimisest sportlaste juhtimise teele ning iga sportlane sai püstitada omale personaalse eesmärgi: milline juht ma soovin olla ja kuidas selleni jõuda? Arutasime, millised juhtrollid on Eriolümpias ülemaailmselt. Õhtul külastasime Ahhaa keskust ja kohtusime Eriolümpia esimehe Andres Pooliga, kes osales meiega karges õhtuses jalutuskäigus, et tutvustada Tartu suurimaid vaatamisväärsusi. Huvi pakkusid Raekoja plats, uisuväljak ja muidugi Tartu Ülikooli peahoone.

Teise päeva hommikul külastasime Eriolümpia iluvõimlemise võistlusi, kus sportlasliider Markus Ilisson tervitas sportlasi avakõnega. Vaatasime võistlusi, rääkisime veidi võistluste korraldamisest ja põgusalt käitumisest hädaolukorras ning kuidas anda esmaabi traumade korral. Päeva lõpetas lõbus ja sportlik sulgpallitreening kuulsa treeneri Mart Siliksaare käe all. Koolitustsükkel käsitles erinevad juhtimisteemasid, pakkus võimalusi tutvuda sportliku eluviisi ja erinevate põnevate spordialadega. Aitäh kõikidele osalejatele ning Special Olympics Europe/Eurasiale, kes koolitust omaltpoolt toetas.