Home > Uudised > Sportlased osalesid Horvaatia kokakursusel

Tallinnas Harjumäel toimus 17. mail esmakordselt väga eriline sündmus. Eriolümpia sportlastele tulid külla Horvaatia kokad, kes tegid erilistele sportlastele huvitava lihtsa kokkamise töötoa. Sama kursuse raames valitakse kümne osaleja seast välja kõige osavam, kes saab sügisel võimaluse osaleda Euroopa võistlustel Horvaatias. Kutse said eelkõige Downi sündroomiga sportlased vanuses alates 17 eluaastat. Iga võistleja valmistas sooja eine ja kõik tegid samasuguse roa. Nad valmistasid traditsioonilist Horvaatia rooga, kasutades korraldajate õpetussõnu ja interaktiivseid teleekraani.

Läbi hariva töötoa hinnatakse, kes on näidanud enim võimekust sel sügisel Zagrebis võistlust jätkata! Et põnevust jaguks kauem, teatakse võitja mõne aja pärast.
Peakokk ütles: “Sportlaste jaoks on väga oluline lisaks treeningule ka oskus ise toitu valmistada. See aitab teha tervislikumaid toiduvalikuid. Ürituse eesmärk on näidata ja esile tuua puudega sportlaste võimekust ja kaasamist ühiskonda.”


Koostööpartner-korraldaja Cupid’s Spoon tegevused YouTube kanalil on siin ja varsti lisandub ka film Eestist https://www.youtube.com/@cupidsspoon-europe