Home > Uudised > Sporditurvalisuse kohtumine Slovakkias

Eriolümpia Eesti Ühendus oli esindatud 11.-13. märtsil Bratislavas toimunud sporditurvalisuse projekti jätkukoosolekul. Kuna esialgne projekt ja rahastus on kohe lõppemas, siis vaadati koosolekul üle erinevad murekohad ja ka töövõidud, mida projektis osalenud riigid kogesid.

Projektis ja koosolekul osalesid koos Eesti delegatsiooniga, Slovakkia, Küprose, Iirimaa, Belgia, SOI ja SOEE esindajad ning Centre Sports & Human Rights organisatsiooni safeguarding nõustaja Claudia Villa-Hughes.

Koosolek toimus vestluse vormis ja kõik said kaasa rääkida ning oma kogemusi jagada. Kindlasti on sporditurvalisuse erinevaid teemasid üha rohkem ja rohkem vaja esile tuua ning käsitleda ka väärkasutamise juhtumeid avalikult. Paljudes riikides on antud teema veel väga värske aga kindlasti tuleb vägivalda ja väärkohtlemist ette igalpool. Olgu teemaks verbaalne, seksuaalne, füüsiline või mõni muudmoodi väärkohtlemine, siis on seda vaja teadvustada ja ka inimeste teadlikkust nendel teemadel tõsta.

Sport peab olema kõigi jaoks (sportlased, treenerid, ametiisikud, lapsevanemad, toetajad jne) turvaline ja selle eest me ka seisame. Tulevikus on kindlasti üha enamatel riiklikel eriolümpia programmidel ametis ka täiskohaga turvalisuse ametnik, kelle poole saavad kõik oma muredega pöörduda ja kes konkreetsete juhtumitega ka tegelevad.

Eesti delegatsiooni liikmed olid:
siiani projekti vedanud Tiina Möll ja Marina Paddar ning rahvuslik direktor Rain Tölpus.