Home > Uudised > Spordinädala jalgpallifestival

15.septembril toimus rahvusvahelise spordinädala raames Tallinnas Sportland Arenal Eesti Jalgpalli Liidu ja Eriolümpia Eesti Ühenduse koostöös jalgpallifestival intellektipuudega lastele.

Esmakordselt aset leidnud festival pakkus mängurõõmu Tartu Maarja, Porkuni, Võru Järve, Viljandi Kaare, Tartu Kroonuaia, Kosejõe, Lahmuse, Valga Jaanikese ja Ämmuste Kooli noortele ning Tallinna Männikäbi ja Õunakese lasteaia lastele. Koos saatjatega osales festivalil kokku 112 inimest.

“Soovisime ettevõtmisega näidata, et kui on tahe, siis saavad kõik jalgpalli mängida. Loodan, et sellest sai hea algus ja meil õnnestub tulevikus intellektipuudega noortele ja lastele veel taolisi üritusi pakkuda,” lausus Eesti Jalgpalli Liidu rahvajalgpalli osakonna juhataja Teet Allas.

Festivali viisid läbi treenerid Rauno Tutk, Martti Pukk, Alar Peek, Aleksandra Ševoldajeva, Jan Harend, Egon Tintse, Ats Kutter ja Teet Allas. Pärast sportlikku osa pakuti A. Le Coq Arenal lõunasööki, misjärel suundusid osalejad Tallinna loomaaeda.

Aukülalistena käisid noori tervitamas USA ja Austria saatkonna esindajad. Nimelt toimusid viimased eriolümpia maailmamängud Los Angeleses ja 2017. aasta märtsis toimuvad talimaailmamängud Austrias.