Home > Uudised > Special Olympics Europe Eurasia president David Evangelista külastas Eestit

Eriolümpia Euroopa president David Evangelista külastas taas Eestit, et kohtuda kõrgete ametnikega ja aidata Eesti Eriolümpia liikumisel jõuda järgmisele tasemele. „Ma soovin, et Eesti kiiresti areneva väikeriigina oleks Balti piirkonna eeskuju, kuidas kaasata eriolümpia sportlasi ühiskonda. Oleme siin selleks, et aidata kaasa organisatsiooni arengule,” tutvustas Evangelista reisi eesmärki kohtudes Eesti peaministri Jüri Ratasega. Peaministriga pidas väga mõjusa vestluse maha ka meie tubli sportlane Artur Pool, kelle üks lemmikaladest nagu peaministrilgi, on korvpall.

Eriolümpia delegatsioon külastas USA suursaadikut James D. Melville, kultuuriminister Indrek Saart ja kohtuti ka Lions klubi kuberneri ja asekubrneriga. Visiidil osales ka Miroslaw Krogulec Poola kontorist, EO Eesti Ühenduse esimees Urmas Paju, patroon Hannes Hermaküla, sportlane Artur Pool oma isa Andresega ja direktor Tiina Möll.

Üheskoos vaadati tulevikku ja Evangelista tegi ettepaneku korraldada Euroopa korvpallinädala raames ühendav korvpalliturniir, kuhu palus osalema ka peaminister Jüri Ratase. Kõik kohtumised olid väga sõbralikud ja inspireerivad, loodame selle visiidi mõju näha lähitulevikus!

/Tiina Möll/

Foto autor