Home > Uudised > SOEE ja EU projekt ” Getting Every Girl on the Football Pitch”

Koostöös Eesti Jalgpalli Liiduga sai SOEE ja EU projekt ” Getting Every Girl on the Football Pitch” väärika avapaugu. Projekti raames toimub kuni oktoobrini erinevaid tegevusi, kuhu kaasatakse kõik EO Eesti Ühenduse liikmesasutused üle kogu Eesti.

EESTI JALGPALLI LIIT
PRESSITEADE                                           15.04.2019

Eesti Jalgpalli Liit (EJL) korraldas Pärnu Kuninga Tänava Põhikoolis jalgpallifestivali tüdrukutele. Koostöös Eesti Eriolümpiaga toimunud festivali aitasid läbi viia JK Vapruse treenerid.

Festivalipäeval osales 42 tüdrukut ning esmakordselt olid osalejateks tavaõpilased ja erivajadustega lapsed koos. „Idee sellise ürituse korraldamiseks kasvas välja Rimi tüdrukute jalgpallifestivalidest, mis on viimastel aastatel väga hästi käima läinud ja otsustasime nüüd kaasta ka erivajadustega lapsi. Oleme varasematel aastatel teinud tihedamat koostööd Eesti Eriolümpiaga ja läbi viinud erinevaid jalgpalliüritusi. Senine positiivne koostöö andis meile julgust ja tõuke oma tegevusi laiendada,” rääkis festivalist EJLi rahvajalgpalli osakonna juhataja Teet Allas.

Jalgpalliliidu poolt viisid Kuninga Tänava Põhikoolis harjutusi läbi Rauno Tutk ja Eesti naiste koondise mängija Kethy Õunpuu, kes on ka nende festivalide patrooniks. Neile olid abiks kohalikud treenerid Maarja Virula ja Anastasija-Grazyna Shcherbachenia. Lapsi rõõmustas oma kohalolekuga ka EJLi maskott Siil.

„Päev möödus kenasti ja kõik tüdrukud olid väga osavõtlikud ja entusiastlikud. Kõige olulisem oli see, et keegi ei jääks kõrvale ja tüdrukutel oleks lõbus mängida. Saime positiivse tagasiside ja emotsiooni nii lastelt kui ka õpetajatelt. Sellise festivali läbi viimine näitas hästi, et jalgpall on kõigile mõeldud ja pakub siirast rõõmu vaatamata oskustele ja mängutasemele,” sõnas Õunpuu.

Fotogaleriid festivalist saab näha rahvajalgpallile pühendatud Kõik mängivad Facebooki lehel.

Samalaadne festival tüdrukutele toimub 29. mail Tallinnas Sportland Arenal.

Foto: Kertu Tutk

EJLi pressiteenistus

www.jalgpall.ee