Home > Uudised > Saalihokipäev kuulsustega
 Tartus toimus „saalihokipäev kuulsustega”  Euroopa spordinädala raames toimus 26. septembril Tartus Eesti Maaülikooli spordihoones EO Eesti Ühenduse korraldatud saalihokipäev, mille raames tutvustasime eriolümpiat ning saalihokit.

Spordipäeval osalesid kuus eriolümpia liikmesasutust: Maarja Tugikeskus, Porkuni Kool, Valga Jaanikese Kool, Kiigemetsa Kool, Tartu Kroonuaia Kool ja Tallinna Tondi Põhikool – ning mitmed Eesti tuntud inimesed nagu EO Eesti Ühenduse patroon Hannes Hermaküla, EOK asepresident Jüri Tamm, Tartu linnapea Urmas Klaas ja abilinnapea Tiia Teppan, vehkleja Nikolai Novosjolov, poliitik Aivar Riisalu, kirjanik Mika Keränen, triatleet Ain-Alar Juhanson, näitlejad Piret Simson ja Ragne Pekarev, võrkpallurid Liina ja Kristjan Kais, PPA Lõuna prefektuuri teabebüroo juht Indrek Koemets ning eriolümpia tõrvikujooksu koordinaator Marina Paddar.

Päev algas tegevusraja läbimisega, mille käigus said nii võistlejad kui ka pealtvaatajad osaleda erinevates tegevuspunktides (viskekiiruse mõõtmine, slaalom jne). Koostöös politseiga said lapsed tutvuda politsei tööga, sõrmejälgede võtmisega, kohal olid ka piirivalve koerad. Keskpäeval tervitas Tartu linnapea Urmas Klaas kohale tulnuid ning siis alustati saalihoki ühendavate mängudega – kuulsad külalised mängisid koos eriolümpia sportlastega. Päev andis hea emotsiooni nii kohalolnud olümpiasportlastele kui teistele külalistele ning meie sportlastele.

Üritust toetas Special Olympics International läbi Euroopa Komisjoni.

Tekst: Tiina Möll

Foto: Helena Kaskema