Home > Uudised > Noorteliidrite aktiivpäevad Tartus

22. – 23. aprillil toimusid Tartus noorteliidrite aktiivpäevad, mis tõid kokku 8 eriolümpia noort, 7 tavanoort ja 2 juhendajat ühisteks tegevusteks.

Alustasime esimest päeva Tartu Raekoja platsilt, kus parasjagu oli käimas ka Tartu tudengipäevade pannkoogihommik ja meil oli hea võimalus teha ühispilt maskottide Tiksu ja Villemiga!

Seejärel suundusime Raekoja peahoonesse, kus õppisime üksteist tundma ning tegime mõned mängud. Kuna aktiivpäevade oluliseks fookuseks oli seekord orienteerumine, siis kogenud orienteerujate duo Triinu ja Margret tegi meile orienteerumise kohta koolituse ning jätkasime juba ka praktikaga Tartu linnatänavatel, kuhu oli kokku peidetud 19 punkti. Kõige kiirem tiim jõudis väga täpselt etteantud ajaga läbida kõik punktid. Sombusest ilmast hoolimata meeldis raja läbimine kõigile ning kokku käidi maha ligi 9 kilomeetrit.

Teise poole päevast veetsime AHHAA keskuses, kus avastasime näitust nii dinosaurustest kui ka teaduse põnevatest külgedest. Lisaks keskusele võtsime osa ka jäätiselaborist, kus iga osaleja sai käepäraste vahendite abil valmistada just talle maitseva jäätise. Tõdesime, et jäätist on üllatavalt lihtne ka kodus valmistada!

Teist päeva alustasime Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis esmaabikoolitusega. Meile tutvustati kõiki esmaabi põhimõtteid, millega igaüks võiks olla kursis, et abivajajat aidata. Pärast koolitust viis meid buss Tartu lähedale Vooremäele, kus panime proovile eelmise päeva orienteerumisoskused natuke metsasemates tingimustes. Õppisime kasutama ka MOBO äppi, millega on võimalik orienteerumise kontrollpunkte ära märkida. Pärast lõunasööki külastasime Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumit, mis pakkus toredat uudistamist ja vahvat avastamist meile kõigile. Nägime ära nii mõnegi kuulsa medali kui ka saime ise natuke sportida!

Selliseks kujuneski meie noorteliidrite aktiivpäevade üritus! Täname väga tublisid osalejaid, kes innuga võtsid kõigist tegevustest osa ning jagasid ka positiivset tagasisidet.