Home > Uudised > Maailmamängud on Eesti delegatsiooni jaoks edukalt lõppenud!

Eesti Eriolümpia delegatsioon võitis Los Angelese maailmamängudelt 14 medalit!

Delegatsiooni kuulus 20 sportlast, kes esindasid Eriolümpia Eesti Ühendust ühendavas korvpallis, kergejõustikus, iluvõimlemises, bocces ja bowlingus. Kokku võideti 14 medalit, neist 6 kulda, 4 hõbedat ja 4 pronksi.

Tulemused alade kaupa:

Iluvõimlemine:
Marleen Käämer – 3 kuldmedalit (hüpits, pall, rõngas) 2 hōbedat (lint ja kõikide alade kokkuvõttes)
Eliisabet Mändmets – 2 kulda (hüpits, lint), rongas 4., pall 7., alade kokkuvõttes 5.
Bocce:
Elmer Tiks ja Anneli Tauts – kuldmedal (bocce segapaarismäng)
Elmer Tiks – pronks (bocce meeste üksikmäng)
Anneli Tauts – pronks (bocce naiste üksikmäng)
Bowling:
Siiri Lattik – hõbe (bowling üksikmäng)
Tjorven Tamm – pronks (bowling üksikmäng)
Lattik-Tamm –  segapaarismäng 6. koht
Kergejõustik:
Eve Klade – hõbe (kuulitõuge)
Janar Reemets – pronks (kaugushüpe), 400 m (5. koht)
Eve Klade – 400 m 6. koht
Renaldo Matikainen – 400 m jooksus 7. koht, 200 m jooksus 7. Koht
Angelika Päkk – 400 m 5. koht, kaugus 7. koht
Ühendav korvpall – kõrgeima divisjoni 5. koht
Los Angeles võõrustas 6500 intellektipuudega sportlast 177 riigist. „Nad tulid kokku, et võistelda, end näidata ja tõestada, et maailm on elamiseks parem koht, kui me aktsepteerime ja sallime enda ümber intellektipuudega inimesi ja tähistame võite koos nendega. Ameerika eriolümpia liikumise sünnimaana oli parim koht selle tõestuseks,“ kommenteeris delegatsiooni juht Tiina Möll. Osalejate sõnul jätkus kaasahaaravat publikut kõikidele spordialadele. Valitses tõeline suurvõistluste melu ja südamlik õhkkond. Mängud jätsid osalejatele kustumatu mälestuse. „Ka tulemustega oleme väga rahul,“ andis delegatsiooni juht eestlaste esinemisele positiivse hinnangu.
Eesti delegatsiooni muljeid ja pildimaterjali vahendab Facebooki üritus „Toetan Eesti sportlasi Los Angelese eriolümpia maailmamängudel!“ leht (https://www.facebook.com/events/439410286231291/).

Delegatsioon  saabus koju 04.augustil. Lennujaamas korraldati vastuvõtt, kohal olid ka TV3 ja ERR.  Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna tervitas meie delegatsiooni kogu valitsuse nimel ja soovis meie sportlastele edu. Kohal oli ka Kultuuriministeeriumi esindaja Malle Englas kauni lillekimbuga. Aitäh sooja vastuvõtu eest! Edu kõikidele sportlastele ja treeneritele! Uued maailmamängud juba nelja aasta pärast!