Home > Uudised > Jalgpallifestival

EJL pressiteade 08.09.2017:

7. septembril toimus EJLi jalgpallihallis Eesti Jalgpalli Liidu ja Eesti Eriolümpia koostöös korraldatud jalgpallifestival„Mängurõõm kõigile!“intellektipuudega lastele.

Festivalist võttis osa 79 last ja 21 saatjat 10 erinevast koolist. Osalejateks olid Valga Jaanikese, Tartu Kroonuaia, Tallinna Tondi, Viljandi Kaare, Tartu Maarja, Porkuni, Raikküla, Kosejõe, Vaeküla, ja Ämmuste kooli õpilased.

Üllatuskülalisteks olid Eesti meeste koondise peatreener Martin Reim, naiste koondise peatreener Indrek Zelinski, naiste koondise mängijad Kethy Õunpuu ja Katrin Loo ning meeste koondise mängija Joonas Tamm. Lisaks oli lastele seltsiks jalgpalliliidu maskott Siil.

„Alustasime lihtsa soojendusega, mille käigus tutvustasime erinevaid jalgpallitehnika elemente – kuidas sööta, kuidas palliga pöörata, kuidas palli peatada jne. Kõik osalejad olid väga tublid ja said hästi hakkama. Festivali lõpuosas sai lihtsalt lõbusalt jalkamängu nautida,” kirjeldas rahvajalgpalli osakonna juhataja Teet Allas päeva tegevusi.

„Üritus läks väga hästi – emotsioon oli positiivne, õpetajad ja saatjad lõid tegevustes kaasa. Koondise mängijad ja treenerid olid aktiivsed ja suhtlesid lastega. Meie jaoks on oluline, et kõik saaksid Eestis jalgpalli proovida,” märkis Allas.

„Festival sai toimuma tänu heale koostööle Eesti Eriolümpiaga. Oleme koos korraldanud intellektipuudega noortele ja täiskasvanutele erinevaid projekte ja selle üle on ainult hea meel,” rõhutas endine tippjalgpallur.

Põnevaid mänge ja harjutusi viisid läbi EJLi treenerid Teet Allas, Martti Pukk, Rauno Tutk, Aleksandra Ševoldajeva ja Ats Kutter.

Festivali videot näed siit: https://youtu.be/_KkB-mnLNeo (autor: EJLTV)

Tunnusfoto autor: Jana Pipar/ EJL