Home > Uudised > EV president külastab Otepääl toimuvaid Eriolümpia Euroopa suusavõistlusi

Otepääl Tehvandil toimuvad 1.-2. märtsil Eriolümpia Euroopa suusavõistlused. „Vabariigi presidendi visiit on meile märgilise tähtsusega. Nõrgema elanikkonna tunnustamine on meile suur au ja sportlaste jaoks väga tähtis,“ kommenteeris Eriolümpia Eesti Ühenduse juhatuse esimees Andres Pool. Presidendi põgus visiit toimub neljapäeval 2. märtsil pärast kella 13 Tehvandi suusastaadionil. Võistluste avamisel on kohal kultuuriminister Piret Hartman, Eriolümpia patroon Hannes Hermaküla, Eesti Lions klubide ekskuberner Raivo Kokser, Euroopa-Euraasia Eriolümpia esindaja Mirek Krogulec ja paljud teised.

Otepää suusaradadele kogunevad 132 eriolümpia sportlast Eesti eri paigust ja veel lisaks 8 Euroopa riigist: Läti, Leedu, Holland, Sloveenia, Slovakkia, Austria, Poola ja Soome.
Koostöös Eesti Politsei- ja Piirivalveametiga toimub 1. märtsil 10.40 Eriolümpia tõrvikujooks Otepää vallamaja eest Tehvandi staadionile. Eriolümpia tõrvikujooks on üle maailma tuntud traditsioon. Politseinikud tunnustavad oma osalusega Eriolümpia tegemisi ja ühiselt kantakse ning süüdatakse avatseremoonial võistluste tuli.

Eestist osaleb võistlustel Kaasani maailmamängudeks valmistunud suusakoondis ja veel 28 erinevat asutust: kooli, hoolekandekeskust, spordiklubi. Sportlased võtavad mõõtu vastavalt oma võimetele 100 m, 500 m, 1 km, 2,5 km või 5 km rajal. Lisaks toimub teatesuusatamine 4 x 1 km. Esimesel päeval toimuvad kell 12.00-15.00 eelvõistlused, mille põhjal sportlased jagatakse tulemuste järgi erinevatesse tugevusgruppidesse. Pärast võistlust jätkuvad erinevad organiseeritud tegevused Pühajärve Puhkekeskuses, kus saab nii meisterdada kui ka Eriolümpia terviseprogrammi FunFitness skriiningut teha. Teisel päeval võisteldakse juba võrdsete vastastega auhinnalistele kohtadele.

Teise päeva suusatamise finaalvõistlused algavad 2. märtsil Tehvandi suusastaadionil kell 10.00. Autasustamine toimub kell 15.00 Otepää Kultuurimajas.

Väike videomeenutus 2018. a rahvusvahelistest võistlustest: https://www.youtube.com/watch?v=hmca2_HgSfA&t=5s

Täname oma toetajaid: Kultuuriministeerium, Lions Club International, Tehvandi, Corny, Värska Vesi, Korilane, Lays, Coca-Cola, Kommipomm! Täname kõiki osalema tulevaid asutusi ja pealtvaatajaid! Publikule on üritus tasuta!