Home > Uudised > Eriolümpia spordilaager täiskasvanud sportlastele

9.-12. augustini toimus Otepääl, Marguse spordibaasis laager täiskasvanud Eriolümpia sportlastele. Osales 16 sportlast üle Eesti ning kolm juhendajat. Nelja päeva jooksul viidi läbi väga eriilmelisi treeninguid. Esimesel päeval alustasime üldkehalise ettevalmistusega, tehes ühiselt erinevaid harjutusi. Õhtul saime erinevaid mänge mängides ka üksteisega lähemalt tuttavaks ja õppisime nimesid.

Iga hommikut alustasime 8:20 väikese hommikujooksuga ja võimlemisega muusika saatel. Laupäeval, 10. augustil oli päevaseks treeninguks jalgpall, kus sportlased nautisid suvist päikest ja said korraliku koormuse jalgpallilahingus. Pärastlõunaseks füüsiliseks tegevuseks oli aga matk Otepääle. Jalutasime Tehvandi suusahüppetornini, sealt läbi Otepää seikluspargi Linnamäeni, käisime Otepää Maarja kirikus, tegime jäätisepeatuse ja pärast u 10-kilomeetrist matka olime tagasi laagris. Hiljem toimus ka viktoriin, mille võitis võistkond Avatar ning õhtu lõpetas kinoõhtu mr Beani seriaali saatel.

Pühapäeva ennelõunane treening nägi ette matka Pühajärvele. Kõndisime mööda kena matkarada järve ääres, piki kergliikusteid ja ka mööda põnevaid metsateid. Kahe ja poole tunni vältel vedas meil ilmaga hästi, kui viimase 10 minuti vihm tegi lõpuks kõik märjaks. Pärast matka said kõik veidi puhata ja pärast seda oli aeg proovida taas pallimängu – järgnes korvpallitreening. Mõnusa õhtupäikese saatel oli hea teha erinevaid täpsusviskeid ja teatevõistlusi. Väsitava päeva lõpetas grilliõhtu koos muusikaga, kus mõned sportlased esinesid ka lauludega.

Viimase päeva põhitreeninguks olid harjutused ja mängud Indiaca palliga. Peagi tuligi kotid pakkida ja sõpradega hüvasti jätta. Paljude emotsioonidest jäi kõlama, et laager võiks isegi pikem olla ja seal veedetud aeg oli kõigi jaoks meeldejääv!

Loodame, et kõik osalejad jäid laagriga rahule ja ootame teid juba ka järgmisel aastal Marguse spordibaasi osalema.

2

National Geographicu kollane aken, taustal Maarja kirik ja Linnamägi.

68676390_2499806053418536_8682635422360141824_n

400-aastase Pühajärve sõjatamme taustal