Home > Uudised > Eriolümpia Perefoorum toimus viiendat korda

Eriolümpia V Perefoorum toimus 5. novembril Tartus V-Spa konverentsikeskuses. „Meil on seekord juubeliüritus!“ rõõmustas õhtujuht, eriolümpia sportlane Mihkael Rooba. „Vaimse tervise eri-see temaatika ei ole valitud juhuslikult,“ jätkas Tiina Möll. Kõik teemad olidki valitud toetama vaimset tervist. Helle Känd, kes on Maarja Tugikeskuse juht, arst, lapsevanem rõhutas, et lapsest lahtilaskmine on vajalik protsess. Seda tuleb alustada juba varakult. Ta tuletas meelde, et ärge pange oma puudega lapsele seda raskust, et sugulased, õed-vennad peavad neid hooldama. Noorel täiskasvanul peab olema võimalus tunda end õnnelikuna, tal peab olema vabadus valida, osta riideid ja toitu oma maitse järele. Ja oluline on aktsepteerida, et me kõik elame siin maailmas lühiajaliselt.
Jooga- ja tervisetreener Anne Tipner-Torn liitus meiega virtuaalselt ja õpetas laduma vaimse tervise vundamenti. Mõned tähtsad meeldetuletused: hing on olemas ja ta on surematu, kõik hinged õpivad läbi erinevate kogemuste, vaheta oma mured tugevusteks, leia enda 3 positiivset omadust, suhtu endasse armastusega ja õpi andestama, vitamiinid ja teadlik terviseamps aitavad tunda end väärtuslikuna, leia aega iseendale, hinga ja jaluta värskes õhus, loo endale positiivsed afirmatsioonid (olen terve, õnnelik, vaba jne). Kokkuvõttes, sa ise lood oma mõtete ja tunnetega oma maailma.
Hingehoidja Tuuli Võsa õpetas nippe, kuidas olla hetkes. Oluline on teada, et me ei saa teha mitte midagi eilses ega homses päevas, vaid siiski vaid praeguses hetkes. Kui võtame endale aega, vaatame enda sisse, oskame ka rohkem kohal olla. Tegime koos väikese meditatatsiooni.
Muusikateraapia on üks võimalus oma vaimset tervist toetada. Muusikaterapeut ja pedagoog Kadri Kutsar lasi perefoorumi osalejatel proovida erinevaid pille ja näitas praktilisi videoklippe tööst puudega lastega. Lõpetuseks tegime laudkondade kaupa orkestrit ja laulsime toreda regilaulu.
Aitäh kõikidele osalejatele kohapeal ja ka veebi kaudu. FB otseülekanded on järelvaadatavad https://www.facebook.com/EestiEO.

Eriline tänu foorumi toetajale JOIK!