Home > Uudised > Eriolümpia maailmamängudel Berliinis võideti 37 medalit

8 kulda ja 15 hõbedat ja 14 pronksi tõid Eesti eriolümpia sportlased Berliini maailmamängudelt!

16.-25. juunini 2023 toimunud Eriolümpia maailmamängudel Berliinis osales Eesti 32 sportlasega. Delegatsiooni kuulus lisaks 12 treenerit ja 5 teist delegatsiooni liiget. Kokku oli delegatsiooni suurus 49 inimest.

See oli üks suurimaid sel aastal toimuvaid spordi- ja heategevusüritusi maailmas. Pärast avatseremooniat mainekal Berliini olümpiastaadionil võistles hinnanguliselt 7000 sportlast ligi 170 riigist 24 spordialal Berliini tipptasemel võistluspaikades. Neid toetasid 3000 treenerit ja ligi 20 000 vabatahtlikku. Mängud meelitasid kohale ka 6000 pereliiget, enam kui 2000 riiklikku ja rahvusvahelist meediaväljaannet ning 500 000 pealtvaatajat.

“See oli kirjeldamatu tunne, kui Eesti delegatsioon marssis sisse ajaloolisele Berliini olümpiastaadonile. Ligi viiekümne tuhande juubeldava pealtvaataja ette jõudmine oli erakordne! Meie sportlaste pingutused võistluspäevade jooksul olid kaasakiskuvad ja kõik osalejad said tunda erilisi hetki,” meenutas delegatsiooni juht Tiina Möll.

Võistlesime kümnel spordialal ja saime hinnalise suurvõistluse kogemuse. Eestlaste spordialad olid korvpall, kergejõustik, bocce, bowling, iluvõimlemine, sportvõimlemine, judo, sulgpall, maanteeratas, ujumine.

Kuldmedalid võitsid: Triin Treier (400 m jooks), Egit Vahkal (bocce üksikmäng), Janek Ritsmann (bowling), Eerika Kapp (sportvõimlemine: poom ja toenghüpe), Eleriin Vares, Laura Tiri (iluvõimlemine), Gea Anier (sulgpall). Täpsem info ja fotod asuvad Eriolümpia Eesti Ühenduse Facebooki lehel https://www.facebook.com/EestiEO/. Väike pildivalik Marit Stepanovalt siin: https://photos.app.goo.gl/84LHK73P5HBNusJr9

Eesti delegatsioon saabub esmaspäeval, 26. juunil kell 19.25 Tallinna Air Baltic lennuga otse Berliinist.