Home > Uudised > Eriolümpia euroopa murdmaasuusatamise võistlused Otepääl

Võistluste programm eesti keeles Programm

Võistluste programm inglise keeles Agenda

Otepääl Tehvandil toimuvad 05.-06. veebruaril Eriolümpia Euroopa murdmaasuusatamise võistlused. „See on Eesti Eriolümpiale 28- tegevusaasta jooksul esimene kord kui korraldatakse nii suurejoonelised rahvusvahelised võistlused nii paljude euroopa riikide osavõtul,“ kommenteeris suurvõistluste peakorraldaja EO Eesti Ühenduse spordidirektor Siret Kruk. Lisaks võistlustele toimub paralleelselt ka rahvusvaheline eriolümpia suusatamise seminar, kus õpetatakse sarnaseid võistlusi korraldama ja läbi viima. Teadmisi tulevad koguma 12 riigi esindajad. Seminaril osaleb ka šveitslane Christoph Schmidt, kes oli mõni aasta tagasi meie suusakoondise peatreener.

Otepää suusaradadele kogunevad 129 eriolümpia sportlast 11 riigist: Eestist, Lätist, Leedust, Poolast, Saksamaalt, Soomest, Taanist, Sloveeniast, Šveitsist, Itaaliast, Ukrainast. Eriolümpia egiidi all võistlevad intellektipuudega sportlased.

Võistlused saavad alguse 5. veebruaril Otepää vallamaja eest. Koostöös Eesti Politsei- ja Piirivalveametiga alustatakse 10.40 eriolümpia tõrvikujooksu Tehvandi suusastaadionile. Eriolümpia tõrvikujooks on üle maailma tuntud traditsioon. Politseinikud tunnustavad oma osalusega eriolümpia tegemisi ja ühiselt kantakse ning süüdatakse avatseremoonial võistluste tuli.

Eestist osaleb võistlustel kokku 24 erinevat asutust: kooli ja hoolekandekeskust. Sportlased võtavad mõõtu vastavalt oma võimetele kas 100 m, 500 m, 1 km või 3 km rajal. Esimesel päeval toimuvad kell 12.00-15.00 eelvõistlused, mille põhjal sportlased jagatakse tulemuste järgi erinevatesse tugevusgruppidesse (divisjonidesse). Teisel päeval võisteldakse juba võrdsete vastastega auhinnalistele kohtadele. Kui võistlused Otepääl lõppenud, jätkuvad organiseeritud tegevused Pühajärve Spa- ja Puhkekeskuses. Mõlemal päeval saavad sportlased osaleda ülemaailmses „terve sportlase“ programmis Fun Fitness, mis on Eestis tutvustamisel esmakordselt.

Teise päeva finaalvõistlused algavad Tehvandi suusastaadionil kell 10.00. Autasustamine ja lõputseremoonia algab Otepää vallamajas kell 14-16. Projekti rahastavad Euroopa Liit, Hasartmängumaksu Nõukogu, Kultuuriministeerium, Sotsiaalministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Tiina Möll

EO Eesti Ühendus

5257624

www.eeo.ee

Täpsem info:

Siret Kruk

EO Eesti Ühendus spordidirektor,

talimängude peakorraldaja

tel: 5666 6431

e-post: siret@kroonu.tartu.ee

Urmas Paju

EO Eesti Ühenduse juhatuse esimees

504 1261

plakat2

plakatpilt