Home > Uudised > EO Eesti Ühenduse pressiteade

EO EESTI ÜHENDUSE PRESSITEADE

15.11.2018

Peaminister mängib koos eriolümpia sportlastega korvpalli

Kolmapäeval, 21. novembril kell 18-20 toimub Tallinnas Kalevi spordihallis Eriolümpia Eesti Ühenduse ja Eesti Korvpalliliidu koostöös korvpalliõhtu tuntud inimestega. Koos eriolümpia sportlastega on lubanud platsile astuda peaminister Jüri Ratas, kultuuriminister Indrek Saar, Eriolümpia patroon Hannes Hermaküla, näitleja Veikko Täär, laulja Kaire Vilgats, meie armastatud korvpallurid Janar Talts, Gert Dorbek ja teised.

Riik ja ühiskond peab tagama kõigile meie inimestele võimalused sportida ning kvaliteetselt oma aega veeta. Seda sõltumata meie eripäradest. Osalen eriolümpia sportlastega korvpallipäeval, et tõsta esile hoolivust ja liikumise tähtsust, mis on ka erivajadustega inimestele oluline. Märgates ja mõistes erinevate inimeste vajadusi meie ümber, panustame hoolivamasse ja sidusamasse ühiskonda ning tugevamasse riiki. Ootan kindlasti põnevaid mänge ja huvitavaid võistlusi ning kutsun kõiki korvpallipäevale kaasa elama,“ ütles peaminister Jüri Ratas.

Euroopa korvpallinädala moto on “Mängime ja kasvame koos!” Korvpallipäeval on väga eriliseks külaliseks NBA endine korvpallistaar ja praegune Special Olympics International juhatuse liige Sam Perkins. “Mul on au mängida koos Eesti peaminister Jüri Ratase ja Eesti eriolümpia sportlastega Tallinnas Euroopa korvpallinädala raames. Mul on heameel näha üle 19 000 sportlase üle Euroopa entusiastlikult ühinemas korvpallinädalaga sel aastal – need mängijad näitavad, et kui me otsustame kaasata inimesi nii spordiväljakul kui elus, saavad kasu kõik. Lähipäevadel jälgin ma huviga Euroopa korvpallinädala tegevusi 35 Euroopa riigis. Mängime koos, elame koos!”

Kell 14-17 toimub traditsiooniline eriolümpia korvpalliturniir. Osaleb 9 võistkonda üle Eesti.

Kuulsuste mängu raames algusega kell 18 toimub kaks mängu 2×10 min ja sellele järgneb sopsuvõistlus. Samas võistkonnas mängivad Eesti tuntud inimesed koos eriolümpia sportlastega. Koos kuulsate inimestega astub platsile ka Abu-Dhabi 2019 Eriolümpia maailmamängude korvpallikoondis.

Õhtu raames sõlmivad EO Eesti Ühendus ja Eesti Korvpalliliit koostöölepingu, et teha ühiseid tegevusi ka edaspidi.

Spordisündmus on pealtvaatajatele tasuta.