Home > Uudised > Eesti võitis Itaalias kaks medalit!

Itaalias Sansepolcros toimus 16. oktoobril Euroopa Eriolümpia ühendava korvpalliturniiri finaal. Eesti osales nii nooremas kui vanemas vanusegrupis ning mõlemad meeskonnad pääsesid mängima finaali.

“Meil läks väga hästi, leedukatega on alati au mängida. Kahjuks juba enne mängu oli selge, et leedukad on meist peajagu üle. Saime siiski väärt kogemusi ja emotsioone ning poisid said uusi sõpru,” rõõmustas Näpi treener Jaak Jalakas. Finaalmängu tulemus jäi Leeduga 19:44, taseme vahe teiste võistkondadega oli suur.

Vanemas vanuserühmas 19-30 a pääses Tartu meeskond kõige kõrgemasse tugevusgruppi ja võitis selle kindlalt, preemiaks kuldmedalid. Finaalis oli vastaseks Belgia, kes oli terve turniiri vältel suutnud tasavägiselt alistada kõik põhiturniiri mängud. “Me lihtsalt olime korvpalli oskuste, kasvu ja kogemuste poolest vastastest üle. Olen uhke, et meeskond sai kiita hea ühendava spordi reeglitest kinnipidamise eest, võit ei tulnud sugugi kergelt,” peegeldas treener Aivar Juuse. Finaali tulemus jäi 40:29.

“Naaseme uhkelt koju kahe kirka medaliga ja loodame ühendavale spordile leida harrastajaid juurde. See on hästi toimiv koostöövorm, võiks sobida praktiseerimiseks korvpalli klubidele,” olid delegatsiooni juhid Tiina Möll ja Luca Faccio ühel meelel.


Tartu meeskonna koosseis: Tamar Taska, Kristjan Vaher, Hanti Sep, Andre Avsjukevitš, Siim Zirul, Erkki Voronin, Ragnar Orehhov, Jaanus Paris, Jakob Tammisto, Argo Orumaa. Treenerid Aivar Juuse, Krister Tapper. Näpi Kooli koosseis: Sten Kongi, Kevin Heinpaju, Gerhard Koitsaar, Martin-Kert Štšerbakov, Margus Salve, Kuipo Toomsalu, Sten Arro, Aleks Lehmus, Eric Ehand, Rihhard Vodja. Treenerid Andres Lillemägi, Jaak Jalakas.

Turniiril osales 16 riiki: Belgia, Bulgaaria, Küpros, Eesti, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Itaalia, Läti, Leedu, Norra, Poola, Rumeenia, Serbia ja Hispaania. Kolmepäevasele turniirile Itaaliasse Sansepolcrosse kogunes 24 võistkonda kokku 240 sportlasega. See on sel aastal suurim eriolümpia rahvusvaheline ühendava spordi võistlus. Tiina Möll lisab: “Oleme tänulikud kõikidele toetajatele: Erasmus+, KULKA, kohalikud omavalitsused (Tartu linn, Tartu Vallavalitsus, Peipsiääre Vallavalitsus, Anija vald, Vinni vald, Kadrina vald, Rakvere linn), kes samuti meie sõitu ja treeninguid toetasid