Home > Uudised > Eesti suusatajad võitsid Rootsis talimängudel 9 medalit

Eesti suusatajad võitsid Rootsis Östersundis Eriolümpia rahvusvahelistel talimängudel 9 medalit. 1.-4. veebruarini 2020 võistlesid Östersundis ja Åres rohkem kui 450 sportlast 19 riigist. Neljal päeval oli tihe võistlusprogramm ja Eesti suusatajad naasevad kopsaka medalisaagiga.

Jaanek Post (MTÜ Lõuna-Eesti Erihooldusteenuste Keskus) – 2 kulda ja 1 hõbe, Sven Juškin (Kammeri kool) – 3 hõbedat, Cäroly Paatsi (Pärnu Kuninga tn Põhikooli vilistlane) 1 kuld, 2 hõbedat, Raul Krull (Räpina Aianduskool) 3 hõbedat. Meie sportlased võistlesid 1 km ja 2,5 km vabatehnika suusatamises ja täna 4 x 1 km teatesõidus, kus saadi oma tugevusgrupis 2. koht. Võistlustel oli treenerina kaasas Evelyn Himma jadelegatsiooni juht Tiina Möll.

Mängud olid jagatud kahe linna vahel: Åres oli mäesuusatamine ja lumelaud ning Östersundis kiiruisutamine, iluuisutamine, murdmaasuusatamine ja räätsajooks.

Mängude ajal said ka meie sportlased osaleda spetsiaalsel “Terve sportlase” programmi uuringutel: Fit Feet (podiaatria), FUNfitness (füsioteraapia), Health Promotion (parem tervis ja heaolu), Healthy Hearing (kuulmine), Special Olympics-Lions Clubs International Opening Eyes (nägemine), Special Smiles (hambaarst), Strong Minds (emotionaalne heaolu). Töötoad andsid sportlastele juurde terviseteadlikkust: kuidas tervislikumalt toituda, hambaid pesta, hügieeni hoida lihtsast kätepesust päikesekaitseni. Kontrolliti ka silmi ning vajadusel said sportlased endale tasuta kvaliteetsed prillid. See oli Rootsis suurim terviseuuringute programm, mida seni on tehtud eriolümpia sportlaste jaoks.

Palju õnne võitjatele, treeneritele, kaasaelajatele!