Home > Uudised > Baltimaade jalgpalliturniir Tartus

Euroopa Eriolümpia jalgpallinädala raames toimus Tartus 25.05-26.05.2016 rahvusvaheline Baltimaade jalgpalliturniir, mis oli mõeldud madalama taseme sportlastele. Turniiril osalesid võistkonnad Lätist, Leedust ja kolm võistkonda Eestist: Tartu Maarja Koondis, Tartu Vaimse Tervise Keskus, Võisiku Kodu. Turniiri avasid tervitussõnadega Tartu abilinnapea Artjom Suvorov, Eesti Eriolümpia spordidirektor Siret Kruk ja Eesti Eriolümpia jalgpalli koordinaator Svetlana Rand. Iga riigi võistkonnad ütlesid oma keeles eriolümpia sportlaste vande ja nii saigi alguse kahepäevane turniir. Mängude pikkus oli 2 x 15min, mis on eriolümpia sportlastele üsna suurt pingutust nõudev katsumus.

Turniiri kohtunikeks olid Eesti Jalgpalli Liidu litsenseeritud kohtunikud.

Esimesel päeval pärast mänge oli kõigil osavõtjatel suurepärane võimalus külastada Teaduskeskust Ahhaa.

Turniiri teisel päeval mängud jätkusid. Spetsiaalselt autasustamiseks saabus Tartusse Eesti Jalgpalli Liidu rahvajalgpalli osakonna juhtaja Teet Allas. Jalgpalli Liit kinkis igale võistkonnale edaspidisteks treeninguteks vajalikud auhinnad, milleks olid pallikott, jalgpallid ja vestid.

Eesti Eriolümpia autasustas võistkondi diplomite, karikate ja medalitega. Turniiri paremusjärjestus oli järgmine:

I.koht -Leedu

II.koht-Võisiku Kodu

III.koht-Tartu Vaimse Tervise Keskus

IV.koht-Läti

V.koht-Tartu Maarja Koondis

 Turniiri toimumine sai teoks tänu eelkõige Hasartmängumaksu Nõukogule. Korraldamises olid suureks abiks EEO spordidirektor Sirek Kruk, FC Tartu tegevjuht/EEO jalgpalli koordinaator Svetlana Rand, FC Ülenurme treener/tegevjuht Lauri Rand, Tartu linn, Eesti Jalgpalli Liit ja Teet Allas, Teaduskeskus Ahhaa, kohvik Spargel, kohtunikud Mark, Markus ja Richard.

Järgmisel aastal tuleb samalaadne turniir juba Leedus.

Täname kõiki, tänu kellele selline suur sündmus aset leidis!