Home > Uudised > Baltic Cup

21.-25 juunini võttis Eesti Eriolümpia (EO) jalgpallikoondis esmakordselt osa rahvusvahelisest turniirist, mis toimus Leedus Kediniais.

Esmakordselt komplekteeriti koondis üle Eesti parimatest eriolümpia jalgpalluritest. Esimene kogunemine toimus Tartus, kuhu kohale tuli 17 mängijat erinevatest EO Eesti Ühendusse kuuluvatest asutustest. Nendest mängijatest valiti lõplikusse nimekirja 12 sportlast, kes jätkasid osalemist koondise treeningutel. Enne turniiri toimus kaks kahepäevalist treeninglaagrit Tartus ja Valgas ning mais osales koondis esimest korda Viljandis Eriolümpia jalgpalliturniiril.

Baltic Cup ehk Balti turniiri nime kandnud võistlusest võttis osa lausa 12 võistkonda 11 riigist. Võistkonnad jaotati oskuste järgi kolme divisjoni. Eesti vastasteks olid keskmises B-divisjonis Leedu/Kaunas, Leedu koondis ja Poola. A-divisjoni kuulusid Venemaa, Läti, Valgevene ja Island ning C-divisjonis lõid kaasa Belgia, Taani, Ukraina ja Rootsi.

Alagrupifaasis kogus Eesti kaks võitu ja ühe viigi, kui avapäeval alistati Kaunas 4:2 ning teisel päeval oldi 2:0 üle Poolast. Leedu koondisega mängiti avapäeval väravateta viiki. Divisjoni finaalis mindi taas vastamisi Kaunasega, kus tunnistati väljakuperemeeste 2:1 paremust.

Turniiri suureks eeliseks oli mängijate võimalus läbida täielik tervisekontroll, kus sai testida oma kuulmist ja nägemist. Samuti tehti mängijatele koormustest ning abiks olid ortopeed ja füsioterapeut. Hea nägemisega mängijad said valida endale päikeseprillid ning teistele, kelle testitulemus nii hea ei olnud, valiti välja vajalikud prilliklaasid ja raamid, mis hiljem postiga Eestisse jõuavad. Lisaks korraldati sportlastele viimasel päeval ka disko.

Delegatsiooni kuulusid:

Delegatsiooni juht- Svetlana Rand (EO Eesti Ühenduse jalgpalli koordinaator)

Peatreener- Lauri Rand

Abitreener- Evo Saar

Mängijad:

Denis Aprelkov, Hendriks Beks ja Jaanus Paris Valga Jaanikese Koolist;

Andris Järv ja Renek Soopärg Lahmuse Koolist;

Rivo Kanno, Kristjan Karro, Kristjan Känna ja Siim Zirul Tartu Kroonuaia Koolist;

Jürgen Leman  Pärnu Kuninga tn. Põhikoolist.

Eesti võistkonna osalemist toetasid Eesti Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Jalgpalli Liit ja Sotsiaalministeerium.