Home > Uudised > 10 aastat saalihokit Eesti Eriolümpias!

Just sellise ümmarguse aastapäeva puhul korraldati Käärikul 6.-7. veebruaril saalihokivõistlused, mis tõi kokku rekordarvu võistkondi- 18.

Päeva alustati avatseremooniaga, kus lauldi ühiselt Taiga Lauri kirjutatud saalihoki laulu, esinesid JJ- Street tantsijad ning osalejaid tervitas ka euroopa eriolümpia saalihoki tehniline delegaat ning ühtlasi Taani saalihoki president Steen Houman. Külalistena oli võistlustel ka meeskond Lätist.

Edasi toimusid kolmes vanusegrupis divisioneerimised ja ka esimesed alagrupimängud. Võistluspäeva lõpetas “tähtede mäng”, kus omavahel peeti sõpruskohtumine eriolümpia treenerite ja sportlaste vahel. Treenerid tõestasid, et nad on oma ala professionaalid ja sportlased pidid tunnistama, et olles andnud endast parima, jäädi siiski treeneritele alla.

Kuna Lõuna- Eesti on osa Tartu 2024 kultuuripealinnast, siis pärast õhtusööki jätkasimegi kultuurilainel. Võistkonnad said teha oma kultuurilise etteaste: tantsiti, lauldi, loeti luuletusi, näidati jõu- ja ilunumbreid. See oli tõeline talendishow, mitmekülgne kontsert võistluspäeva lõpetuseks.

Teise päeva hommikul jätkati alagrupimängudega ja lõunaks olid kõik kohad jagatud ning algas suur auhinnatseremoonia. Võistkondade medalid jagatud, tunnustati ka iga võistkonna parimaid. Kõige lõpus premeeriti ka kõiki talendiõhtul esinenud võistkondi ja toodi välja nende tugevused erinevates kategooriates.

Suur tänu kõikidele osalejatele!
Võistlusi toetasid Kultuuriministeerium, Jysk, Corny, Kalda Ladu, Toyota ja Taani Saalihoki Liit.

Vaata ka fotosid Facebookis.

Fotod: Marit Stepanova