Home > Uudised > 02.-03.märts toimuvad Eriolümpia baltimaade talimängud

02.-03. märtsil toimuvad Otepääl Eriolümpia baltimaade talimängud. Viiendat aastat järjest kogunevad Otepää suusaradadele kokku Eriolümpia parimad suusatajad Eestist, Lätist ja Leedust.  Talimängudest on kujunenud Eriolümpia oodatud suursündmus.

Talimängud saavad alguse Otepää vallamaja eest. Kell 10.45 alustatakse koostöös Eesti Politsei- ja Piirivalveametiga eriolümpia tõrvikujooksu Tehvandi suusastaadionile.

Eestist osaleb võistlustel kokku 27 erinevat asutust: kooli ja hoolekandekeskust. Kõikidest maadest kokku on registreerunud 149 intellektipuudega sportlast vanuses 10-63 aastat, kes võtavad mõõtu vastavalt oma võimetele kas 100m, 500m, 1km või 3 km rajal. Selle aasta võistlused on erilised ka selle poolest, et talimängud on kontrollvõistluseks 2017 a. talimaailmamängudele kandideerivatele sportlastele. Esimesel päeval toimuvad eelvõistlused, mille põhjal sportlased jagatakse tulemuste järgi erinevatesse tugevusgruppidesse. Teisel päeval võisteldakse juba võrdsete vastastega grupis auhinnalistele kohtadele. Osalejad ööbivad Pühajärve Spa- ja Puhkekeskuses, kus esimese päeva õhtul toimuvad erinevad organiseeritud tegevused.